All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ integrated sewage treatment equipment ] match 448 Products.
UPVC SS Desalination Reverse Osmosis Equipment For Drinking Water Container Moveable Salt Water Purification Plant
| Material: | UPVC, SS |
|---|---|
| Weight: | 1000KGS |
| Size: | Customized |
Brackish Well Water Purifying Equipment 40T Desalination Plant Industrial Seawater Reverse Osmosis Water Machine
| Weight: | 300-50000KG |
|---|---|
| Size: | Different As Each Model |
| Power: | Different As Each Model |
Reverse Osmosis Water Purification Equipment Recovery Rate Of 50%-75%
| Type: | Reverse Osmosis |
|---|---|
| Ro Membrane: | 4040/8040 |
| Power Source: | Electricity |
Electricity Source Powered Water Purification Equipment With RO Membrane Filtration And Stainless Steel
| Usage: | Water Treament |
|---|---|
| Application: | Water Purification |
| Ro Membrane: | 4040/8040 |
Anti Corrosion Plastic Seawater Desalination Equipment 110V / 220V / 380V 50hz Customized 55-65% Recovery Rate
| Core Components: | Pump, PLC, RO Membrane |
|---|---|
| Style: | Seawater RO System |
| Use: | Desalination System |
100% Electric Seawater Desalination Equipment Style Seawater RO System
| After-sales Service Provided: | Video Technical Support |
|---|---|
| Power Supply: | Electric |
| Voltage: | 110V / 220V / 380V 50hz Customized |
Wastewater Resource Recovery Integrated Nitrogen Phosphorus Removal Wastewater Treatment Plant
| Productivity: | 7500L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | MBR, MBBR, SBR, AAO, AO |
| Voltage: | 380 V |
Dissolved Air Flotation Wastewater Treatment Plant Water Purification Machines DAF System SS BOD Removal
| Material: | Stainless Steel Or Carbon Steel |
|---|---|
| Feature: | High Hydraulic Load With Skimmer |
| Function: | SS Removal BOD Removal |
Waste Water Water Purifier Machine Automatic Self Cleaning Filter 8040 RO Uv Water Purifier Reverse Osmosis
| Size: | 2800*1100*2000mm |
|---|---|
| Product Name: | Water Treatment System |
| Name: | RO Water Purifier System |
ISO/CE 50T/H Well Underground Water Purification System For Treatment UV Lamp Water Treatment
| Power: | 65kw |
|---|---|
| Product Name: | RO Water Treatment System |
| Application: | Filtration |

