All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ reverse osmosis water filtration system ] match 80 Products.
Industrial Membrane Filtration RO Wastewater Recycling System 5-500m3/h For Textile Factory
| Weight: | 1-3000kg |
|---|---|
| Name: | Water Recycling System |
| Capacity: | 5-500m3/h |
Electric Power Seawater Desalination Equipment Style Seawater RO System Frame Structure SS316 Stainless Steel 304 FRP
| Source: | Seawater |
|---|---|
| Use: | Desalination System |
| Frame Structure: | Stainless Steel 304/FRP/SS316 |
100% Electric Seawater Desalination Equipment Style Seawater RO System
| After-sales Service Provided: | Video Technical Support |
|---|---|
| Power Supply: | Electric |
| Voltage: | 110V / 220V / 380V 50hz Customized |
Integrated MBR Wastewater Treatment Equipment with PLC and Pump 150 Tons Daily Capacity 1 Year Warranty
| Processing Type: | Reverse Osmosis, Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 5000L/Hour |
| Core Components: | Pump, PLC |
SS316 Seawater Desalination Equipment Source Seawater Style Seawater RO System Frame Structure Stainless Steel 304
| Power Supply: | Electric |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Frame Structure: | Stainless Steel 304/FRP/SS316 |
Pharmaceutical Wastewater Recycling System 200L/H 200 Kg For Sustainable Laboratories
| Capacity: | 200L/H |
|---|---|
| Technology: | UF & RO Membrane Filtration |
| Water Source: | Chemical Wastewater |
Hot Selling Textile Printing and Dyeing Wastewater Treatment Integrated Sewage Treatment Equipment Sewage Treatment Plant
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Voltage: | 380V, 110V, 220V |
| Power(W): | 800W, 4000w |
Manufacturer Direct MBR Integrated MBBR Sewage Treatment Equipment System Wastewater Treatment Plant
| Processing Type: | Reverse Osmosis, Filtration, Desalination |
|---|---|
| Voltage: | 220V, 380V |
| Power(W): | 5KW |
WasteWater Treatment PAM+ PAC+PH Reaction Device Combine with DAF Dissolved Air Flotation for Industry Wastewater Treatment
| Processing Type: | Reverse Osmosis, Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 10000L/Hour |
| Core Components: | Gearbox, Pressure Vessel, Pump, Gear, Bearing, Engine, Motor, PLC |
Seawater Desalination Equipment For Container 500m3/d Capacity
| Application: | Seawater Desalination Equipment |
|---|---|
| Desalination Rate: | 98.5% |
| Material Composition: | SUS316 Stainless Steel |

