All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Hot-selling 300m³ Integrated FRP Wastewater Treatment Equipment, Factory Dedicated Direct Source
| Productivity: | 2000L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Softening |
| Voltage: | 380 V |
High-Efficiency Packaged Sewage Treatment Equipment for Wastewater Management Packaged Sewage Plant for Growing Needs
| Productivity: | 200L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 220 V, 380 V |
Integrated Wastewater Treatment Equipment Purification System
| Features: | Durable Structure,Customizable Aesthetics, Efficient Treatment: |
|---|---|
| Capacity Range: | 5-5,000 Tons/day |
| Material: | CNC Cold-rolled Steel Panels |
Integrated Wastewater Treatment System With Multi Stage Process for Industrial and Municipal Applications and Customized Design
| Productivity: | 1000L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 380 V, 220 V |
Domestic Package/Small Integrated Wastewater/Sewage/Waste Water Treatment Equipment
| Core Components: | Gearbox, Pressure Vessel, Pump, Gear, Bearing, Engine, Motor, PLC |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Weight (kg): | 3000 Kg |
High Efficiency MBR Package Hotel Sewage Treatment Plant Integrated Sewage Treatment Plant Low Operation Cost Design
| Productivity: | 600L/h |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 220 V, 380 V, 110 V, Customize |
Car Washing Water Recycling System Sewage Treatment Plant Sewage Treatment PLANT Wastewater Treatment Plant
| Productivity: | 10000L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 220 V |
Municipal Sewage Treatment Integrated Sewage Treatment Equipment
| Productivity: | 10000L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 220 V, 380 V, 110 V |
Stainless Steel Sludge Dewatering Machine Screw Press Wastewater Treatment Plant Sewage Treatment PLC 1000L
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 1000L/Hour |
| Core Components: | Bearing |
DAF Oily WasteWater Treatment Plant, Dissolved air flotation unit, sewage treatment plant
| Processing Type: | Filtration, Ion Exchange |
|---|---|
| Productivity: | 50000L/Hour |
| Core Components: | Pressure Vessel, Pump, Gear, Engine, Motor, PLC |

