All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ integrated sewage treatment equipment ] match 448 Products.
ODM Solar Power Industrial Wastewater Treatment Equipment Sewage Digester High Efficiency
| Scale (m3/d): | 20m³/d |
|---|---|
| Technology: | AO+Bacteria Sieve Filtration |
| Voltage (V): | Solar Energy (220V Main Power Supplement ) |
Square Modular Sewage Treatment Plant Wastewater Treatment 80-99% Recovery Rate In 5-40C Environment
| Function: | Multifunction |
|---|---|
| Capacity (productivity): | 500L/h-10000L/h |
| Shape: | Square Modular |
Sewage Treatment Intelligent Containerized Wastewater Packaged Bio Sewage Treatment Plant
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Voltage: | 220V, 380V, 110V |
| Power(W): | 3KW, 5KW, 10KW |
ODM Factory 20m³/d Solar Power Industrial Wastewater Treatment Equipment High Efficiency Sewage Digester
| Core Components: | Pump, PLC, Fan, Photovoltaic, Panel, Battery, Bacteria Filter |
|---|---|
| Productivity: | 20 M³/d |
| Weight (KG): | 4000 Kg |
500L/h-10000L/h Capacity Automatic Sewage Treatment Plant Carbon Steel Automatic Operation Mode
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Core Components: | Gearbox, Pressure Vessel, Pump, Gear, Bearing, Engine, Motor, PLC |
| Weight (kg): | Customizable |
Automatic Operation Mode Sewage Treatment Plant For Municipal 80-99% Recovery Rate
| Operating Temperature: | 5-40℃ |
|---|---|
| Power Supply: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Recovery Rate: | 80-99% |
Carbon Steel Sewage Treatment Plant With Customizable Weight Kg And Automatic Operation Mode
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Recovery Rate: | 80-99% |
AO Sewage Treatment Plant 2.2kw Is Used For Sewage Treatment Works
| Applicable Industries: | Hotels, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Printing Shops |
|---|---|
| Warranty Of Core Components: | 1 Year |
| Core Components: | Pump, Motor |
15KW Containerized Sewage Treatment System For Eco-Friendly Industrial Water Treatment
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Productivity: | 12000L/Hour |
| Weight (kg): | 7000 |
Hot Sale 250m3/d Distributed Wastewater Treatment Equipment Environment Manufacturing Plants
| Marketing Type: | Ordinary Product |
|---|---|
| Warranty Of Core Components: | 2 Years |
| Core Components: | Pump, PLC, Fan, Submerged Precipitation Module |

