All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ integrated sewage treatment equipment ] match 448 Products.
MBBR Package Integrated Domestic Sewage Filter Press Filtration Wastewater Treatment Plant
| Marketing Type: | Ordinary Product |
|---|---|
| Warranty Of Core Components: | 1 Year |
| Core Components: | Pump |
High-Efficiency Packaged Sewage Treatment Equipment for Wastewater Management Packaged Sewage Plant for Growing Needs
| Productivity: | 200L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 220 V, 380 V |
Container Type MBR Sewage Wastewater Treatment Plant System
| Processing Type: | Biological Bed Treatment |
|---|---|
| Productivity: | 2000L/Hour |
| Core Components: | Motor, PLC |
Sewage Treatment Trash Rake Grille Coarse Mechanical Fine Bar Screen Ss 304 7.5kw
| Material: | Ss 304 |
|---|---|
| Weight: | 200----2000kg |
| Size: | 1x1x2---10x4x2m |
Fully Automatic Control Biological Filter Water Disinfection Equipment For Sewage Plant
| Product Name: | Biological Deodorization Equipment |
|---|---|
| Work Principle: | Change VOCs |
| Material: | Stainless Steel 304/316/FRP |
Top-rating Water and Wastewater Treatment Plant Equipment Daf Sewage Waste Water Treatment System
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 500L/Hour |
| Power(W): | 70 KW |
Advanced Cavitation Air Flotation Plant for Oily Sewage
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 1000L/Hour |
| Core Components: | Motor |
10hp 316 Cast Stainless Steel Blow Down Treatment Submersible Sewage Pump Acid And Alkali Resistant
| Application: | Commercial Buildings, Developing World Water Solutions, District Energy, Industrial Utilities, Irrigation And Agriculture, Machining, Metal And Equipment Manufacturers, Mining Industry, Wastewater Transport And Flood Control, Wastewater Treatment, Water Tr |
|---|---|
| Pressure: | High Pressure |
| Voltage: | 380V |
High Treatment Efficiency Odor Waste Gas Biological Deodorization Equipment
| Warranty Of Core Components: | 1 Year |
|---|---|
| Core Components: | Pressure Vessel, Engine, PLC |
| Product Name: | Biological Deodorization Equipment |
50m3/day Mobile Wastewater Treatment Device for Community
| Productivity: | 12000L/Hour |
|---|---|
| Core Components: | Pressure Vessel, Pump, Engine, Motor, PLC |
| Warranty: | 1 Year |

