All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ integrated sewage treatment equipment ] match 448 Products.
1.2KW Industrial Seawater Purification Ro Water Treatment Plant Used Mineral Water Equipment Ozone Generator
| Size: | 125*40*158CM |
|---|---|
| Power: | 1.2KW |
| Operating Voltage: | AC220V/50HZ |
Latest Tech ZLD Evaporator Industrial Effluent Treatment Plant Equipment 380V 50Hz 3phase Stainless Steel 304
| Product Name: | Industry Wastewater |
|---|---|
| Application: | Remove Harmful Material |
| Material: | Stainless Steel 304 |
Durable Screw Type Sludge Dewatering Equipment Made of Stainless Steel for Food Industry Wastewater
| Processing Type: | Welding And Machining |
|---|---|
| Voltage: | 220V/380V |
| Power: | 1.2kw |
Stainless Steel Sludge Dewatering Machine Screw Press Wastewater Treatment Plant Sludge Dehydrator Efficient
| Processing Type: | Softening, Reverse Osmosis |
|---|---|
| Voltage: | 220V |
| Power(W): | 800W, 1kW |
330 Kg Reverse Osmosis Water Treatment Purification Equipment UPVC Pipe 98% Desalting Rate
| Productivity: | 500L/H |
|---|---|
| Weight (KG): | 330 Kg |
| Application: | Water Disinfection |
Groundwater Brackish Well Water Treatment System Water Purification Equipment 2000LPH Drinking Water Treatment 3.75KW
| Power: | 3.75KW |
|---|---|
| Price: | OEM Price |
| Optional Part: | UV Light/ozone Generator |
Active Carbon Absorb Box Industrial Waste Gas Treatment With 200kg Activated Carbon 10000m³/h
| Marketing Type: | Ordinary Product |
|---|---|
| Warranty Of Core Components: | 1 Year |
| Core Components: | Engine, Gearbox, Motor |
Brackish Well Water Purifying Equipment Desalination Plant For Industrial Seawater Reverse Osmosis Pure Water
| Productivity: | 40000L/H |
|---|---|
| Condition: | New |
| Material: | Wooden Case Or Nude Packing |
Multifunctional Industrial Wastewater Treatment Plant Carbon Steel Material
| Product Name: | MBR Filter Media |
|---|---|
| Operation Mode: | Automatic |
| Function: | Multifunction |
110V/220V/380V Wastewater Treatment Plant For Municipal Sewage
| Core Components: | Engine、PLC、Pump, Motor |
|---|---|
| Marketing Type: | Ordinary Product |
| Color: | Customizable |

