All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ water purification plants ] match 281 Products.
Underground Integrated Sewage Treatment Equipment for Rural Domestic Sewage Wastewater Treatment Plant Hot Selling
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 50000l/hour |
| Core Components: | Pump |
Long Lifespan Municipal Water Sewage Treatment Equipment Integrated Water Treatment of City Water
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 640m³/DAY |
| Core Components: | Gearbox, Pressure Vessel, Pump, Bearing, Engine, Motor, PLC |
80g/H Adjustable Ozone Machine Quartz Tube Ozone Generator For Bottled Drinking Water
| Weight: | 11kg |
|---|---|
| Size: | 1040*180*180mm |
| Power: | 560 |
Municipal Domestic Sewage Treatment Equipment Multiphase Mixture Type 1-100 m³/h Dissolved Air Flotation
| Material: | Cabon Steel/ Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Wastewater Treatment |
| Usage: | Solid-Liquid Separation |
Industrial Vocs Waste Gas Treatment Equipment Uv Oxidation Plant / Odor Gas Uv Air Sterilizer
| Purify Efficiency: | 99.9% |
|---|---|
| Product Name: | Industrial Vocs Waste Gas Purifier/uv Oxidation Plant/uv Air Sterilzer |
| Exhaust Volume: | 1000-55000m³/h |
3.5KW Air Flotation Machine Sewage Treatment Plant Water Treatment 5000L/H 1500 Kg
| Core Components: | Gearbox, Pressure Vessel, Pump, Motor |
|---|---|
| Productivity: | 5000L/H |
| Weight (KG): | 1500 Kg |
Chemical Gas Absorption Tower Pp 3500mm Height 200kg For Waste Gas Purification
| Applicable Industries: | Manufacturing Plant, Construction Works , Energy & Mining |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Purify Efficiency: | 99.99% |
Anti Corrosion Plastic Connecting Pipe Style Seawater Reverse Osmosis Systems
| Use: | Desalination System |
|---|---|
| Power Supply: | Electric |
| Source: | Seawater |
Anti Corrosion Plastic Connecting Pipe Seawater Desalination Equipment 500-2000L/Hour For Seawater Purification
| Use: | Desalination System |
|---|---|
| Product Name: | Water Treatment System |
| Core Components: | Pump, PLC, RO Membrane |
RO Membrane System Brackish Salty Seawater Desalination Equipment 50T/hour 3500KG SUS304 / S316L
| Material: | SUS304 / S316L |
|---|---|
| Weightfilter: | 3500KG |
| Size: | 5*2*2.3m |

