All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ water purification plants ] match 281 Products.
Large Wastewater Treatment System For Waste Water Refuse In Food Plants / Integrated Wastewater Treatment Equipment
| Core Components: | Pump, PLC |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Warranty: | 1 Year |
China Manufactory Customized Integrated Sewage Treatment Equipment
| Key Word: | Sewage Treatment System |
|---|---|
| Weight (kg): | 19100 Kg |
| Warranty: | 1 Year |
High-Efficiency Packaged Sewage Treatment Equipment for Wastewater Management Packaged Sewage Plant for Growing Needs
| Productivity: | 200L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 220 V, 380 V |
Packaged Wastewater Treatment Plant Integrated Sewage Treatment Equipment
| Productivity: | 5-50 M³/h |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 380 V, 220 V |
ODM Solar Power Industrial Wastewater Treatment Equipment Sewage Digester High Efficiency
| Scale (m3/d): | 20m³/d |
|---|---|
| Technology: | AO+Bacteria Sieve Filtration |
| Voltage (V): | Solar Energy (220V Main Power Supplement ) |
Stainless Steel Sludge Dewatering Machine Screw Press Wastewater Treatment Plant Sludge Dehydrator Efficient
| Processing Type: | Softening, Reverse Osmosis |
|---|---|
| Voltage: | 220V |
| Power(W): | 800W, 1kW |
Food Wastewater Integrated Sewage Treatment Equipment 100L/H 1600KW
| Marketing Type: | New Product 2024 |
|---|---|
| Warranty Of Core Components: | 1 Year |
| Core Components: | Motor |
15KW Containerized Sewage Treatment System For Eco-Friendly Industrial Water Treatment
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Productivity: | 12000L/Hour |
| Weight (kg): | 7000 |
Manufacturer Directly Screw Press Sludge Dewatering Machine Filter Press Equipment for Wastewater Treatment Plant
| Type: | Food Waste Disposer |
|---|---|
| Power(W): | 2.2 KW |
| Core Components: | Bearing, Engine, Gear, Gearbox, Motor, PLC, Pressure Vessel, Pump |
380V/50Hz Wastewater Treatment Equipment Rotary Drum Screen Sewage Process
| Material: | Plywood |
|---|---|
| Weight: | Depends On Capacity |
| Size: | Depends On Capacity |

