All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ waste water treatment equipment ] match 448 Products.
3500 Kg MBR Wastewater Treatment Plant Packages Industrial Household With PLC Components For Farms And Hotels
| Material: | Plywood Case |
|---|---|
| Weight: | 300-9500KG |
| Size: | Different As Each Model |
Carbon Steel Sewage Treatment Plant With Customizable Weight Kg And Automatic Operation Mode
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Recovery Rate: | 80-99% |
Sewage Treatment Intelligent Containerized Wastewater Packaged Bio Sewage Treatment Plant
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Voltage: | 220V, 380V, 110V |
| Power(W): | 3KW, 5KW, 10KW |
Packaged Wastewater Treatment Plant Integrated Sewage Treatment Equipment
| Productivity: | 5-50 M³/h |
|---|---|
| Processing Type: | Filtration |
| Voltage: | 380 V, 220 V |
AO Sewage Treatment Plant 2.2kw Is Used For Sewage Treatment Works
| Applicable Industries: | Hotels, Manufacturing Plant, Food & Beverage Factory, Farms, Printing Shops |
|---|---|
| Warranty Of Core Components: | 1 Year |
| Core Components: | Pump, Motor |
Water Reuse System Water Purification Plant 23kw 5000kg In Container Water Desalinator
| Weight: | 5000kg |
|---|---|
| Size: | 600 * 145 * 180CM |
| Power: | 23kw |
Petroleum Wastewater Integrated Sewage Treatment Plant 50000L/H 1000 Kg
| Warranty Of Core Components: | 5 Years |
|---|---|
| Core Components: | Pump, Gear, Motor, PLC |
| Place Of Origin: | China |
Customized Integrated Sewage Treatment Plant With And Automatic Operation Mode
| Installation: | Above Ground |
|---|---|
| Operating Temperature: | 5-40℃ |
| Power Supply: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
Square Modular Sewage Treatment Plant Wastewater Treatment 80-99% Recovery Rate In 5-40C Environment
| Function: | Multifunction |
|---|---|
| Capacity (productivity): | 500L/h-10000L/h |
| Shape: | Square Modular |
5-40C Temperature Range Integrated Sewage Treatment Plant For Municipal Wastewater Treatment
| After-sales Service Provided: | Drawings, Videos, On-site Service |
|---|---|
| Function: | Multifunction |
| Operating Temperature: | 5-40℃ |

