All Products
-
Wastewater Treatment Equipment
-
Sewage Treatment Plant
-
Water Purification Equipment
-
Water Reclamation System
-
Seawater Desalination Equipment
-
Waste Gas Treatment Plants
-
Industrial Wastewater Treatment Plant
-
Waste Gas Treatment Equipment
-
Water Treatment Stand Alone Equipment
-
Water Treatment Spare Parts
-
BaramThanks to yanjiang Environment for providing me with professional answers, I have more than ten projects in El Salvador: civil construction projects, urban sewage treatment, domestic sewage treatment, medical wastewater treatment, etc. They were very professional and provided professional solutions according to my daily water output and water qual -
LuxuryThe treatment efficiency of this sewage treatment equipment is very high, which can quickly and effectively remove harmful substances in sewage and ensure that the effluent is up to standard.
Phone Number :
+86 18736033966
Whatsapp :
+8618736033966
Keywords [ waste water treatment equipment ] match 448 Products.
Stainless Steel Sludge Gravity Thickening Dewatering Treatment System IP55 F
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Core Components: | Motor, PLC |
| Material: | SS304/SS316L |
3000L/Hour Underground Integrated Sewage Treatment Plant For Restaurants Food Processing Plants
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Productivity: | 3000L/Hour |
| Weight (kg): | 4500 Kg |
Sludge Dewatering Sewage Treatment Process Multi-disc Screw Press Solid Liquid Separator
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Voltage: | 220V, 380V, 110V |
| Power(W): | 3KW, 2KW |
Polyester Sludge Dewatering Membrane Filter Press for Soild-liquid Separation
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Voltage: | 220V, 380V |
| Power(W): | 2KW |
Manual Operation Sludge Dewatering Filter Press Machine for Solid Liquid Separation
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Automatic Grade: | Manual |
| Weight: | 1257kg |
Automatic Membrane Sludge Filter Press
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Voltage: | 220v 380v 460v |
| Power: | 2.2KW |
Self-cleaning Sand Water Separation Wastewater Plant Integrated Sewage Treatment Machine High Efficiency Filtration System
| Processing Type: | Filtration |
|---|---|
| Productivity: | 270 M³/h |
| Core Components: | Gearbox, Bearing, Gear, Motor, PLC |
Hot-selling 300m³ Integrated FRP Wastewater Treatment Equipment, Factory Dedicated Direct Source
| Productivity: | 2000L/Hour |
|---|---|
| Processing Type: | Softening |
| Voltage: | 380 V |
50000L/H One Stage Reverse Osmosis Equipment RO Ultra Pure Water Equipment 500000 kg
| Core Components: | Pressure Vessel, Pump, PLC, Reverse Osmosis Membrane |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Productivity: | 50000L/Hour |
100LPH Industrial Distilled Water Machine 100L/Hour SS304 & SS316L Water Treating Machinery
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Productivity: | 100L/H |
| Weight (KG): | 100 Kg |

